#1 2014-03-21 15:00:37

marek

Administrator

Zarejestrowany: 2014-03-21
Posty: 12
Punktów :   

Elbrus 2014 - Lista uczestników

Lista uczestników jadących busem:

1. Piotr - husarska@wp.pl  POTWIERDZONY

2. Marek - atamankoszowy@poczta.fm  POTWIERDZONY

3. Edek - herman57@interia.pl POTWIERDZONY

4. Krzysiek - krzysszum@wp.pl POTWIERDZONY

5. Olek - milic@wp.pl POTWIERDZONY

6. Wojciech - woj_blas@interia.pl

7 (dostawka). Paweł - pablo0283@wp.pl POTWIERDZONY

Offline

 

#2 2014-03-24 13:36:46

Krzysiek

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2014-03-24
Posty: 7
Punktów :   

Re: Elbrus 2014 - Lista uczestników

Potwierdzam

Offline

 

#3 2014-03-24 19:37:19

marek

Administrator

Zarejestrowany: 2014-03-21
Posty: 12
Punktów :   

Re: Elbrus 2014 - Lista uczestników

Dzieki, jeszcze 3 osoby i mamy komplet w busie

Offline

 

#4 2014-03-24 21:05:58

stich

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2014-03-24
Posty: 2
Punktów :   

Re: Elbrus 2014 - Lista uczestników

Potwierdzam Olek

Offline

 

#5 2014-03-26 07:44:26

pabloramirez

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2014-03-26
Posty: 6
Punktów :   

Re: Elbrus 2014 - Lista uczestników

potwierdzam Paweł

Offline

 

#6 2014-03-26 13:03:44

marek

Administrator

Zarejestrowany: 2014-03-21
Posty: 12
Punktów :   

Re: Elbrus 2014 - Lista uczestników

Dzieki, czekamy jeszcze na potwierdzenie od Wojciecha i mamy komplet.

Offline

 

#7 2014-03-31 16:35:53

elbrus2014

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2014-03-31
Posty: 7
Punktów :   

Re: Elbrus 2014 - Lista uczestników

potwierdzam i witam wszystkich.
Jeżeli jest tylu zainteresowanych - to możemy od razu zdecydujemy się na większy samochód (ale mniej wygodny - tylko siedzenia zamiast foteli). Pojedziemy wolniej, oszczędniej i każdy de facto będzie mniej obciążony prowadzeniem jako kierowca. Szefem jest Marek bo nas skrzyknął. Chciałbym ustalić pewne dogmaty aby w krytycznym momencie nie było zaskoczeń. proponuje wyznaczmy sobie termin np. do 6-04-2014 aby każdy napisał swój plan i ważne dla niego rzeczy.
Z mojego pkt widzenia 1. z uwagi na Ukrainę  kiedy najpóźniej zmieniamy decyzje na samolot? oraz 2. co jak zostaną nas 4 osoby ?(podróż 2600 km będzie męczarnią). Dlatego musimy się zgrać i poznać aby działać w przewidywalny sposób. Dla wielu będzie to wyprawa życia więc proponuję - przygotujmy się organizacyjnie.
Piotr

Offline

 

#8 2014-04-01 11:41:46

marek

Administrator

Zarejestrowany: 2014-03-21
Posty: 12
Punktów :   

Re: Elbrus 2014 - Lista uczestników

Jeżeli mamy jechać wolniej, to ja bym proponował maksymalnie zwiększyć bufor czasowy tj. wyjechać jak najwcześniej, ewentualnie nawet jeszcze jeden dzień wcześniej niż zakładaliśmy. Bardzo niepokoi mnie perspektywa czarnego scenariusza gdy przekroczenie granicy się przeciągnie lub pojawią się inne trudności na drodze i dojazd zajmie nie 30h a 50. W obecnej sytuacji mogą być spore kolejki na granicy Ukrainy z Rosją.

Koniecznie tak jak mówi Piotr, musimy ustalić dead line - kiedy podejmujemy ostateczną decyzję czy jedziemy busem czy nie. Bo sytuacja na linii Rosja - Ukraina zmienia się cały czas. Ja proponuję połowę maja, czyli na miesiąc przed terminem wyjazdu.

Jeżeli o mnie chodzi to planuję spać w namiocie i nastawiam się na wyjazd o charakterze skialpinistycznym. Czyli zabieram ze sobą narty turowe, na których planuje podchodzić i zjechać ze szczytu. Na górę chcę wejść o własnych siłach, tj. bez korzystania z wyciągów i kolejek.

Napewno będziemy musieli podzielić się przynajmniej na 2 grupy bo część osób chce spać w namiotach a część w beczkach i prijucie. Część osób będzie też chciała wyjechać do beczek kolejką. Więc niech każdy się zdeklaruje co do swojej wizji i ustalimy jakiś plan działania.

Offline

 

#9 2014-04-01 13:34:12

bart30

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2014-04-01
Posty: 8
Punktów :   

Re: Elbrus 2014 - Lista uczestników

Witam wszystkich. Nazywam się Bartek. Niektórzy z was już mnie znają (przynajmniej z głosu). Co prawda nie jadę z wami busem i bardzo prawdopodobne iż nie spotkamy się w górach, ale chciałbym podzielić się kilkoma spostrzeżeniami.


Chciałbym podkreślić iż punkty tu zawarte są jedynie radą.

Jestem z zawodu kierowcą tira i na sprawy przejazdu oraz czasu patrze pod zupełnie innym kontem. Czas przejazdu będzie w dużej mierze zależeć od warunków panujących na drodze. Jakiekolwiek remonty czy  kolizje drogowe  mogą zachwiać dosyć napiętym planem. Co kilka godzin, prawdopodobnie podczas tankowania będziecie musieli brać co najmniej 20-sto minutowe przerwy by wciąż czuć się rześko. Cały czas okna muszą być uchylone bądź nawiew włączony by pozbywać się dwutlenku węgla wydychanego przez tyle osób, który powoduję otępienie i znużenie. Ukraina wprowadziła wizy dla Rosjan co może (lecz nie musi) was opóźnić na granicy. I najważniejsze! Na Ukrainie panuje drogowa wolna amerykanka. Znacznie gorsza niż u nas.

Co do etapu górskiego. Plan zakłada bardzo okrojoną aklimatyzację co może być znaczącą przeszkodą w zdobyciu (przynajmniej przez część ekipy) szczytu.

Więc co proponuję:

Pić dużo wody z cytryną
Zaopatrzyć się w dużą ilość aspiryny w proszku (obniża ciśnienie) i leków przeciw biegunce
Bądź wyciągnąć od lekarza receptę na leki obniżające ciśnienie (uwaga na skutki uboczne)
Dla tych którzy będą wjeżdżać kolejką proponuje wziąć dodatkową rolkę papieru toaletowego ( może się bardzo przydać).

Ja osobiści odstąpił bym od noclegu w beczkach. Na następny dzień nocować będziecie w Priucie to jest tylko 300 m przewyższenia.   
Ja bym w pierwszy dzień jedynie wjechał kolejką na 3600 m. i zrobił tam aklimatyzację po czym wrócił do Terskol a na następny dzień uderzył prosto do Priuta. Według mnie to nie obciąży was czasem a zwiększy wasze szanse.
Atak na szczyt rozpoczął bym około północy. Z Priuta na szczyn jest koło 7 h.  spokojnego wchodzenia. Zmniejszycie zagrożenie załamania pogodowego podczas ataku i zwiększycie szansę na powodzenie ataku.

Jeśli czas by wam pozwolił to proponuję rozbicie obozu przy skałach Pastuchowa i  stamtąd atakować szczyt.

Offline

 

#10 2014-04-01 18:11:34

elbrus2014

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2014-03-31
Posty: 7
Punktów :   

Re: Elbrus 2014 - Lista uczestników

Jeżeli pojedziemy to będziemy mieli 30 godzin (broń boże 35 a co dopiero 50h) na dopracowanie strategii i wariantów - na pewno zgramy. Dlatego ludzie muszą się poznać wcześniej.
Bartek - a w jakim terminie lecicie, bo u nas jeszcze może się okazać, że możemy zrezygnować z Vana - ale na razie nie strasz nam ekipy. Zawsze może być tak, ze Elbrusa nie zdobędziemy ale nowa rewolucje wywołamy - tez będzie przygoda.
A propos Marek proponuję aby dead line był lekko wcześniej tj 9.05.2014 (piątek).
czekamy na plany
Piotr

Offline

 

#11 2014-04-01 20:37:58

bart30

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2014-04-01
Posty: 8
Punktów :   

Re: Elbrus 2014 - Lista uczestników

Sorki. Nikogo nie zamierzałem straszyć. Po prostu już z przyzwyczajenia zakładam najczarniejsze scenariusze by być na nie przygotowanym.

My planujemy wylot na 28 czerwca. Powód, to jeden uczestnik ma wolny zawód i nie może przełożyć zaplanowanych spraw ale może nie planować nic po 28-smym. A drugi na początku maja jedzie do Maroko i to jest również najbardziej optymalna data na otrzymanie ponownego urlopu.   

Akurat ja tutaj nie będę się wtrącać, ale lepiej byście ustalili wspólnie kryteria "dead line"

Offline

 

#12 2014-04-05 14:22:44

pabloramirez

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2014-03-26
Posty: 6
Punktów :   

Re: Elbrus 2014 - Lista uczestników

jeśli jest taka mozliwość proponuje zby wyjechac dzien albo dwa dni wcześniej!!

no i jeżeli są osoby z okolic ślaska to proponuje spotkac sie w jakis dzien i pogadac o wyjeździe, poznac sie itp

Ostatnio edytowany przez pabloramirez (2014-04-05 14:24:50)

Offline

 

#13 2014-04-07 16:07:10

elbrus2014

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2014-03-31
Posty: 7
Punktów :   

Re: Elbrus 2014 - Lista uczestników

Na Ukrainie jest coraz ciekawiej, teraz prasa donosi "Ukraina: Separatyści ogłosili Niepodległą Republikę Doniecką. Reakcja Turczynowa" http://wiadomosci.onet.pl/swiat/ukraina … nowa/wgdrz

a Donieck musi być na trasie przejazdu. Podobno na dojeździe od Lwowa do Kijowa są "uprzejmi" banderowcy.

Witam - nie jestem co prawda ze śląska, tylko z "pyrlandii", ale na śląsku jestem 2-3 dni w tygodniu - więc chętnie na piwko mogę się spotkać
PIOTR

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.3elegnica.pun.pl www.fantazja.pun.pl www.esperanna.pun.pl www.sniper.pun.pl www.jarocin.pun.pl